بیوگرافی الناز شاکردوست

بیوگرافی الناز شاکردوست

زندگی نامه الناز شاکردوست

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست متولد ۷ تیر ماه ۱۳۶۳ در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش و طراحی صحنه از دانشگاه آزاد تهران مرکزی و فوق لیسانس هنر از دانشگاه لندن انگلستان می باشد یک خواهر بنام الیکا و یک برادر بنام علی دارد.

خانواده و دموکراسی

دومین فرزند خانواده است، پدرش تاجر ابزارالات صنعتی و مادرش خانه دار است. دموکراسی در خانواده الناز شاکردوست به معنی تمام اجرا می شود، در کار هنر به هیچ عنوان کسی مانع او نشد و مخالفت کاملا در خانواده اش بی معناست.

رتبه ۱۱ کنکور

در رشته ریاضی با معدل ۱۹/۲۳ دیپلم گرفته است و رتبه اش در کنکور هنر ۱۱ بود و او بازیگری تئاتر را برای ادامه تحصیل بر می گزیند.

شروع بازیکری

او بازیگری را با تئاتر دانشجویی آغاز کرد در سن نوزده سالگی از همین تئاترها به فیلم گل یخ در سال ۱۳۸۳، به کارگردانی کیومرث پوراحمد پیوست و اولین تجربه خود را بدست آورد.

به گفته کیومرث پوراحمد وقتی دنبال یک بازیگر حدوداً ۲۰ ساله میگشته که الناز شاکردوست رو دیده و از بازی وی که در آن موقع در تئاتر بازی می کرده خوشش آمده و او را در فیلم گل یخ به عنوان بازیگر نقش اول بازی داده است.

علاقه به موسیقی

از کودکی عاشق بازی و نواختن پیانو بوده به طوری که همه اطرافیان پی به استعداد ذاتی او برده بودند با اینکه در خانواده او هیچ پیش زمینه هنری وجود ندارد اما او علاقه فراوانی به موسیقی دارد.

هنرمندان مورد علاقه

از بین خوانندگان پاپ صدای رضا صادقی را می پسندد در میان بازیگران زن به بازی گوهر خیراندیش و گلشیفته فراهانی و از بین بازیگران مرد مرحوم منوچهر نوذری و شهرام حقیقت دوست علاقه مند است. به صدای کرت کوبین خواننده خارجی هم علاقه دارد.

پرسپولیسی

به فوتبال علاقه فراوانی دارد و از طرفداران دو آتشه پرسپولیس است.

ازدواج

الناز شاکردوست ازدواج نکرده و مجرد است، مدتی شایعه شده بود که وی با علیرضا حقیقی دروازه بان سابق پرسپولیس ازدواج کرده اما این خبر مدتی بعد تکذیب شد.

در یک قدمی مرگ

ایفای موقعیت خودکشی در فیلم تابو در سال ۹۳ نزدیک بود به مرگ واقعی الناز شاکردوست منجر شود، او با دور شدن از ساحل در حال غرق کردن خود در فیلم بود که ناگهان به سمت گرداب دریا کشیده می شود و در ثانیه ها آخر زندگی اش توسط زن و مرد ساکن روی کشتی فرسود نجات پیدا می کند.

دنیای شاد لباس

تنوع رنگ در انتخاب‌ های لباس الناز اولین چیزی است که به چشم می‌ آید. در این سال‌ های رفته می‌ توان او را با ده‌ ها رنگ مانتو به خاطر آورد؛ آن هم نه رنگ‌ هایی متداول مثل سفید، سورمه‌ای و … رنگ‌ های خاص، تند و جسورانه که به قول خودش خبر از روحیه شاد، پرانرژی و فارغ از افسردگی این بازیگر جوان می‌ دهد.

دوری از تلفن

خیلی اهل تلفن بازی نیستم و به ندرت پاسخ تماس‌ هایم را می‌ دهم. اینطور نیست که گوشی‌ ام روی زنگ باشد و هر تماسی را که می‌ گیرند جواب بدهم یادم هست بار اولی که وایبر را نصب کردم ظرف یک ساعت بیشتر از ۳۸۰۰ پیام تبریک خوشامد داشتم.

تا جایی که برنامه قفل کرد و مجبور شدم آن را کاملا پاک کنم.

فروش خط تلفن

الناز شاکردوست در اردیبهشت ۹۵ خط تلفن همراه خود را به یک تاجر فرش با قیمت ۲۴۰ میلیون تومان فروخت، این خبر گرچه اوایل بنظر می آمد شایعه باشد اما حقیقت دارد.

ورزش مورد علاقه

بدنسازی و TRX و اسکی در فصل آن، از مهم‌ترین ورزش‌هایی است که معمولا در برنامه ورزشی من قرار دارند یوگا هم به خاطر شرایط سلامت جسم و روح مهم است.

مسافرت

از  ۲۳ سالگی سعی کرد‌ه‌ام همه دنیا را شهر به شهر بگردم. سفر کردن را همیشه دوست داشتم اما از جایی به بعد بیشتر به آن علاقه پیدا کردم چون وقتی به جایی می‌ روم که مرا به عنوان الناز شاکردوست نمی‌ شناسند، به عنوان یک انسان با من برخورد کرده، بدون هیچ قضاوتی به من نگاه می‌ کنند.

اولین تئاتر حرفه ای

گرچه او تجربه بازی در تئاتر های دانشجویی را دارد، اما در دوران شهرت خود و بصورت حرفه ای اولین بار آبان ۹۶ با نمایشی با عنوان گم و گور بروی صحنه تئاتر رفت. امیر جعفری دیگر بازیگر اصلی این تئاتر بود.

در ستایش شاکردوست

فرزاد موتمن کارگردان در ستایش از الناز شاکردوست نوشت : قاطعانه می گویم سینمای ما هنوز از توانایی او استفاده نبرده/ او بسیار مستعد و عاشق کارش است و تسلط تکنیک فراوانی دارد.

هواداران

الناز شاکردوست گرچه در چند سال اخیر به شدت کم کار شده و مدت دو سال هم  آن ور آب درس می خوانده است اما در حال حاضر سومین هنرمند پرطرفدار ایرانی در اینستاگرام می باشد.

مهناز افشار با ۶٫۵ میلیون فالور، بهنوش بختیاری با ۶ میلیون نفر و الناز شاکردوست با ۵٫۸ میلون نفر جز سه هنرمند پرهوادار ایرانی هستند.