دانلود فیلم دوران عاشقی

دانلود فیلم دوران عاشقی

دانلود فیلم دوران عاشقی

دانلود فیلم دوران عاشقی

دانلود فیلم دوران عاشقی

لینکهای دانلود قانونی

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P HQ – قیمت ۲۵۰۰
دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P – قیمت ۲۰۰۰
دانلود با کیفیت ۷۲۰p – قیمت ۱۸۰۰
دانلود با کیفیت ۴۸۰p – قیمت ۱۵۰۰

داستان فیلم دوران عاشقی

دوران عاشقی یک درام خانوادگی است که در یک بستر اجتماعی روز اتفاق می‌افتد.
فیلم دربارهٔ زندگی یک زن وکیل به نام بیتا (لیلا حاتمی) است که در کار خود تبحر دارد و بیشتر پرونده‌های مربوط به طلاق را قبول می‌کند. همسر او حمید (شهاب حسینی) در یک شرکت بزرگ کار می‌کند و به واسطه شغلش با میترا (مینا وحید) که به تازگی از خارج آمده آشنا می‌شود و با او عقد می‌کند. میترا از حمید باردار شده، اما حمید این مسئله را نمی‌پذیرد و معتقد است که مدتهاست که عمل وازکتومی انجام داده و همه چیز را انکار می‌کند. دایی میترا که از اعتبار و قدرت زیادی برخوردار است از جریان مطلع شده و حمید را تهدید می‌کند که باید همسرش را طلاق و با میترا به زندگی ادامه بدهد و برای تحت فشار قرار دادن حمید میترا را به بیتا معرفی می‌کند تا وکالت او را بر عهده بگیرد. میترا از این جریان مطلع می‌شود و پرونده را نمی‌پذیرد و حمید منتظر تصمیم بیتا برای ادامه زندگی است.

بیوگرافی کارگردان فیلم دوران عاشقی

علیرضا رئیسیان ، متولد سال ۱۳۴۴ در تهران می باشد و دارای نشان درجه یک هنری از دانشکده صدا و سیماست. از جمله ساخته های وی می توان به « ریحانه » ، « پرونده هاوانا » و « چهل سالگی » اشاره کرد. « دوران عاشقی » از لحاظ فضای داستانی، به ساخته قبلی رئیسیان یعنی « چهل سالگی » نزدیک است.

جوایز

برنده دو جایزه سیمرغ بلورین از سی و سومین جشنواره فیلم فجر بابت فیلمنامه و فیلم برداری.

حواشی فیلم دوران عاشقی

فیلم به اکران درآمده ۶ دقیقه کوتاه تر از نسخه ای است که در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمده بود.

نکات مثبت فیلم دوران عاشقی

« دوران عاشقی » در بخش فیلمبرداری و طراحی صحنه قابل ستایش است و همچنین موسیقی ساخته شده برای فیلم نیز شنیدنیمی باشد. این موسیقی توسط ستار اورکی ساخته شده است.

بازی فرهاد اصلا تنها نقش آفرینی قابل توجه فیلم می باشد.

نکات منفی فیلم دوران عاشقی

فیلم شخصیت هایی تک بعدی متعددی دارد. شخصیت بیتا که لیلا حاتمی نقش آن را ایفا می کند به طرز شگفت انگیزی بی حال و رمق است! بیتا ابدا به یک وکیل شباهت ندارد و جنس بازی لیلا حاتمی نیز مشابه نقش آفرینی های این بازیگر در یک دهه ی اخیر می باشد که به نظر می رسد باید در نقطه ای به پایان برسد.پدرِ بیتا ( با بازی پرویر پورحسینی ) دیگر شخصیت عجیب و غریب فیلم است که با حذف وی از فیلم نیز اتفاق مهمی رخ نمی دهد.

نقد فیلم دوران عاشقی

اشارات فیلم دوران عاشقی به معضلات مختلف اجتماعی نیز بدون پرداختی ظریف شکل گرفته است. برای مثال ، کافی هست نگاهی به موکل های بیتا در جریان فیلم دوران عاشقی بیندازیم : یکی از آنان قصد تغییر جنسیت دارد، دیگری با رئیسش ارتباط برقرار کرده و آن یکی از همسرش مکررا در حال کتک خوردن است و… مسلما چنین معضلاتی را می توان در اجتماع به وفور یافت اما نحوه پرداخت این مسائل در « دوران عاشقی » به شدت شعاری و خام است و شبیه به یک بیانیه سفارشی در داستان آمده که البته هیچ ارتباطی هم به داستان اصلی پیدا نمی کند.

فیلم دوران عاشقی یک بازی بسیار بد هم دارد که متعلق به خانم مینا وحید می باشد. بیان نامناسب، صدای بد و عدم کنترل مناسب بدن در بازی، یک حضور بد را رقم زده است.

فیلمنامه « دوران عاشقی » خیلی زود هرآنچه که دارد را رو می کند و سپس از نیمه به بعد، ما تنها شاهد رفت و آمد شخصیت های ضعیف فیلم دوران عاشقی و دیالوگ های عجیب و غریب بینشان هستیم که با یک پایان بندی بد، به انتها می رسد. فیلمی که هرگز نمی تواند از به لکنت افتادنش در روایت داستان جلوگیری کند.

حرف آخر :

« دوران عاشقی » اثری انتقادی است که قصد مطرح کردن معضلات اجتماعی و بخصوص جامعه زنان را دارد اما در این راه ضعیف و منفعل عمل کرده است. فیلم دوران عاشقی دارای مجموعه ای از خرده داستان های بی اهمیت می باشد که ارتباطی با هسته اصلی داستان ندارند و صرفا بصورت صورت مسئله با صدایی بلند در فیلم دوران عاشقی مطرح می شوند تا به گوش شونده رسیده باشد اما هرگز از مرحله شعار عبور نمی کنند. داستان اصلی هم که ۲۰ دقیقه قدرت کشش دارد تکلیفش مشخص است. زنی که آسیب دیده و مدارا می کند، مردی که می گوید اشتباه کرده و زن سومی که همه به او شک دارند! تماشای دور هم چرخیدن همه این شخصیت های سرگردان حول محور یکدیگر بی آنکه اتفاق ویژه ای در داستانهایشان رخ دهد، نمی تواند تجربه راضی کننده ای به همراه داشته باشد.

 

تاریخ اکران : ۱۳۹۳

زمان پخش و دانلود فیلم دوران عاشقی در شبکه نمایش خانگی : ۱۳۹۴

 

 

 

 

دانلود فیلم دوران عاشقی با لینک مستقیم ، دانلود فیلم دوران عاشقی رایگان ، دانلود فیلم دوران عاشقی با کیفیت عالی ، دانلود فیلم دوران عاشقی از لینک های قانونی ، دانلود فیلم دوران عاشقی به همراه نقد

No Comments

Leave a Comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.