خانه / سریال آشوب

سریال آشوب

سریال آشوب

سریال آشوب

سریال آشوب

 

دانلود سریال آشوب (تمامی قسمت ها) پکیج کامل

لینکهای دانلود قانونی

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم (پایانی)

 


 

نقد سریال آشوب

درباره کارگردان سریال آشوب

در اولین بخش از نقد سریال آشوب ،به بررسی سوابق و کارهای خالق این اثر میپردازیم.کاظم راست گفتار در سال ۱۳۴۲ در شیراز به دنیا آمد.او مدرک کارشناسی سینما خود را از دانشکده سینما تئاتر و در دانشگاه هنرکسب کرد و سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را در ضمینه پژوهش هنر از دانشگاه هنر بدست آورد. وی فعالیت خود را با ساخت فیلم های مستند و تبلیغاتی آغاز کرد و در سال ۱۳۸۱ نخستین فیلم بلند خود را با نام عروس خوش قدم نوشته و کارگردانی کرد. دیگر آثار این هنرمند در مقام کارگردانی شامل: آشوب (۱۳۹۴), چک (۱۳۹۰) ,زنان ونوسی، مردان مریخی (۱۳۸۹) ,پسر تهرونی (۱۳۸۷) و نقاب (۱۳۸۳) است.راست گفتار سابقه نویسندگی,طراحی صحنه و تهیه کنندگی را نبز در کارنامه خود دارد.

داستان و فیلمنامه سریال آشوب

در این بخش از نقد سریال آشوب به بررسی داستان و فیلمنامه آن میپردازیم.ساخته جدید کاظم راست گفتار را میتوان حرکتی خوب در راستای افزایش نشاط جامعه دانست و قطعاً نمیتوان آن را یک سریال کمدی خوب توصیف کرد. نوع شوخی های استفاده شده در سریال بسیار سطحی و بیش پا افتاده اند، به طوری که تنها برای سرگرم سازی مخاطب به وجود آمده اند و فاقد هرگونه مضمون و نکته خاصی هستند.

نکته هایی که در پشت هر طنز پنهان است باعث جذابیت و ایجاد تفکر میشود و نه کمدی های بی محتوا و بی فایده که امروزه در سینماها شاهد هستیم. سریال آشوب گرچه ممکن است بتواند در غیبت سریال های خوب کمدی و در مقایسه با سریال های متوسط طنز دیگر در گیشه خوب عمل کند ولی این به معنای بهتر و یا بالاتر بودن ساختار هنری و محتوایی آن از سریال متوسط میلیاردی نیست!

داستان سریال آشوب

وجود ترانه های قدیمی و نستالژیک اگرچه برای مخاطبان قدیمی و نسل جدید جذاب و سرگرم کننده است، اما نمیتوان انتظار داشت که بتواند بار تمام سریال را به دوش بکشد. پرداخت شخصیت ها در آشوب ایرانی ضعیف است و میشد با کمی خلاقیت بیشتر این مشکل را حل کرد. داستان سریال آشوب بر خلاف فیلمنامه‌ی آن یک داستان نو و خلاق درباره اولین فارغ التحصیل ادبیات دانشگاه تهران است؛ فارغ التحصیلی که از پیش پرده خوانی در لاله زار شروع میکند اما رفته رفته اوج میگیرد و موقعیتهای متفاوتی را تجربه می کند.

بازی بازیگران

در ابن بخش از نقد سریال آشوب ،به بررسی نحوه و کیفیت بازی هنرمندان این سریال می‌پردازیم. در پوسنرهای این سریال به این موضوع پرداخته شده است که این اثر پرستاره‌ترین سریال سینمای ایران است. اگر این مسئله را در نظر بگیریم به این نتیجه میرسیم که باید شاهد اثری بسیار بهتر از این باشیم. کوروش تهامی توانسته در این سریال بازی خوب و در بعضی موارد متفاوت از خود نشان دهد. اما سایر بازیگران این سریال نتوانستند در حد نام خود ظاهر شوند.

خلاصه نقد سریال آشوب

در بخش آخر نقد سریال آشوب ،خلاصه‌ای از آن را بررسی میکنیم. روی هم رفته سریال جدید کاظم راست گفتار را میتوان سریالی با آواز‌های هندی، درام‌های ضعیف ایرانی و کمدی کلاسیک آمریکایی دانست که میتواند در نبود سریال های فاخر و کمدی‌های قوی، مخاطب تشنه به طنز را صرفاً ساعتی سرگرم کند و سپس از خاطره‌ها پاک شود و به بایگانی ذهن‌ها بپیوندد.