فیلم تگرگ و آفتاب

فیلم تگرگ و آفتاب

دانلود فیلم تگرگ و آفتاب رایگان با لینک مستقیم و کیفیت عالی

فیلم تگرگ و آفتاب

ژانر: اجتماعی مخاطب : بزرگسالان | فرمت: MP4  | حجم: متناسب با کیفیت | کیفیت: ۴۸۰ تا ۴k

مدت زمان: ۹۸ دقیقه | سال ساخت: ۱۳۹۳ محصول کشور : ایران | پخش کننده : ایران سینما

فیلمی از : رضا کریمی

بازیگران : جواد عزتی, سحر قریشی، پریوش نظریه, مهران احمدی, اصغر همت, زهرا سعیدی, پیام دهکردی, ناهید مسلمی

خلاصه داستان فیلم تگرگ و آفتاب : «یحیی» که رزمنده جوانی است و برای یک مرخصی چند روزه به شهر آمده ناخواسته در موقعیتی خاص قرار می‌گیرد و تردید در اینکه در شهر بماند یا دوباره به منطقه برگردد و…

دانلود فیلم تگرگ و آفتاب

لینکهای دانلود قانونی

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P – قیمت ۳۵۰۰

دانلود با کیفیت ۷۲۰p – قیمت ۳۰۰۰

دانلود با کیفیت ۴۸۰p – قیمت ۲۵۰۰

درباره فیلم تگرگ و آفتاب

«تگرگ و آفتاب» فیلمی اجتماعی محصول سال ۱۳۹۳ کشور ایران است. کارگردانی این فیلم برعهده «رضا کریمی» بوده‌است و بازیگرانی چون «پریوش نظریه»، «جواد عزتی»، «اصغر همت»، «پیام دهکردی»، «مهران احمدی» و «سحر قریشی» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

نقد فیلم تگرگ و آفتاب 

“تگرگ و آفتاب” نسخه‌ی جدیدی از اثر “داش آکل” نوشته‌ی صادق هدایت  است که درسال ۱۳۵۰ توسط مسعود کیمیایی، ساخته شد. فارغ از این که داش آکل چه قدر ارزش اقتباس دارد، آن چه مشهود است، ضعف جدی “تگرگ و آفتاب” نسبت به نسخه‌ی قبلی رمان است. “تگرگ و آفتاب” نه تصویری خلاقه و بدیع از نسخه‌ی قبلی ارائه کرده است و نه در داستان، تغییر قابل ذکری صورت داده است. با یک مقایسه اجمالی می‌توان دریافت، نسخه ۱۳۵۰ فیلم -که آن هم حرف زیادی برای گفتن ندارد- فرسنگ‌ها پیش‌تر از “تگرگ و آفتاب” کریمی است.

نگاه کریمی به رزمندگان دهه‌ی شصت، نگاهی کلیشه‌ای و بیات شده است. کریمی، شناخت درستی از این گروه از افراد جامعه ندارد و نمی‌تواند تصویری واقعی از آن‌ها ارائه دهد؛ به همین دلیل، تمام نقش‌ها در سطح یک تیپ، باقی می‌مانند؛ حتی حاج هادی هم که نقش اول داستان است، به شخصیت تبدیل نمی‌شود و فقط قدری از تیپ، فاصله می‌گیرد. تکمیل کننده‌ی این ضعف، بازی‌های تصنعی بازیگران است که همه چیز را برای خروج زود هنگام تماشاچی از سالن، فراهم می‌آورد. تنها بازی قابل دفاع، بازی پیام دهکردی است که به نظر می‌رسد بر اساس نظرات شخصی خود، قدری نقش واثقی را پرورانده است. جدای از همه‌ی مطالب، آن چه برای نگارنده جای سوال دارد، انتخاب برهه‌ی زمانی جنگ، برای روایت داستان است! هیچ نکته‌ی قابل تأملی، برای انتخاب این زمان، وجود ندارد. کارگردان هیج استفاده‌ای از فضای آن دوران، برای پیشبرد داستانش نمی‌کند و فقط زحمت بازساخت برخی نماهای بیرونی را برای خود فراهم می‌آورد. شاید اگر این نحوه‌ی روایت، در زمان حال رخ می‌داد، کاستی‌های اثر کمتر و اتفاقات قابل هضم‌تر می‌شد؛ اما به هر حال، نظر کارگردان، ساخت اثر در آن  برهه‌ی زمانی بوده است. علاوه بر این، مدت زمانی قریب به ۱۱۰ دقیقه برای چنین روایت کم رویدادی، بسیار ثقیل است و به نظر می‌رسد اگر در اکران عمومی، این مدت به ۹۰ دقیقه تقلیل پیدا کند ، قدری از ملال آوری آن کاسته شود. در مجموع “تگرگ و آفتاب” حرف چندانی برای گفتن و تصویر زیادی برای نمایش دادن، ندارد؛ گویا صرفاً قرار است یاد و خاطره‌ی “داش آکل” را برای بیننده، زنده کند و شاید این امر را بتوان، تنها هدف تحقق یافته‌ی فیلم دانست.

 

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی : ۱ مرداد ماه ۱۳۹۷

دانلود فیلم تگرگ و آفتاب رایگان با لینک مستقیم  به همراه نقد کامل از لینک های قانونی، دانلود رایگان فیلم آپاندیس با کیفیت عالی ، دانلود رایگان و کامل فیلم سینمایی تگرگ و آفتاب بدون سانسور با لینک مستقیم کم حجم و کیفیت بالا عالی ۱۰۸۰ ۴k

No Comments

Leave a Comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.